Historie

 • Josef Starkl I.

  1912

  Josef Starkl I.

  zakoupil v tomto roce ve Frauenhofenu v oblasti Tulln (Dolní Rakousy) několik pozemků, na kterých započal s pěstováním růží a dřevin. Později k tomuto sortimentu přidává angrešty a ovocné stromky. Druhá světová válka však rozrůstající se produkci nekompromisně zastavila. Provoz byl zahájen opět až v roce 1945.

  Anton Starkl

  1968

  Anton Starkl

  Koncem šedesátých let bylo vybudováno první zahradní centrum STARKL ve Frauenhofenu v Tullnu. Sídlo mateřské společnosti přebírá druhý syn Anton Starkl.

  Marie Hogl

  1973

  Marie Hogl

  O dva roky později je vybudováno ve Vösendorfu nedaleko Vídně třetí zahradní centrum firmy STARKL. Marie Hogl, rozená Starkl, pokračuje dál ve vedení tohoto podniku.

  Maďarsko

  1991

  Maďarsko

  Počátkem devadesátých let minulého století dochází k velmi výraznému rozšíření působnosti firmy STARKL do tzv. východoevropských států. V roce 1991 je v Maďarsku zřízen provoz zásilkové služby a následně o dva roky později je otevřeno i zahradní centrum.

  Pobočky

  1997

  Pobočky

  Dochází k osamostatnění provozu poboček v jednotlivých oblastech. Všechny provozovny nadále využívají ke své propagaci jednotného dobrého jména zahradníka STARKLa.

  Hlavní význam jednotlivých provozů:

  Velký výběr rostlin s profesionálním poradenstvím

 • Josef Starkl II.

  1953

  Josef Starkl II.

  V roce 1953 převzal jeho syn Josef Starkl II. provoz. Přišel se zcela novými způsoby zajištění odbytu na trhu a zásadně rozšířil nabídku sortimentu. Vytvořil tím dokonalý předpoklad pro obrovský růst společnosti v následujících letech. I díky tomu je v celé Evropě Josef Starkl znám jako "Král růží".

  Josef Starkl III.

  1971

  Josef Starkl III.

  Rodina získává v Aschbachu v Amstettenu pro prvorozeného Josefa Starkla III atraktivní čtyřhranné nádvoří.

  Ludwig Starkl

  1979

  Ludwig Starkl

  V roce 1979 kupuje Josef Starkl zahradní provozovnu Däneke v Simeringu, kde přebírá vedení nejmladší syn Ludwig Starkl.

  Česká republika

  1992

  Česká republika

  V roce 1992 zřizuje v České republice STARKL zahradník zásilkový obchod a začíná se zde s pěstováním rostlin ve vlastních školkách . Současně se otevírá velké zahradní centrum STARKL v Časlavi. Řízení pobočky v České republice se ujímá Josef Starkl II, který zde až do své náhlé smrti v roce 2005 postupně výrazným způsobem rozšiřuje školkařské plochy a tím tedy i produkci výpěstků. Jelikož přímí potomci Josefa Starkla II (dcera a synové) již vedou vlastní zahradní centra, přichází na řadu další generace.

  V roce 2007 přebírá řízení provozu v Čechách jeho vnuk Franz Starkl (syn Josefa Starkla III).

  18 vnoučat

  18 vnoučat

  Vnučky a vnuci "Krále růží" a z toho 6 se zahradnickým vzděláním jsou
  v současné době jistotou, že rodinný podnik bude pokračovat v této tradici také v dalších letech a desetiletích.